Студопедия

Главная страница Случайная страница

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Урок 10. Тема. З історії створення ЕОМ






Тема. З історії створення ЕОМ. Програма “Кубики із складами”.

Мета. 1. Розширення знань дітей про історію створення ЕОМ;

2. Ознайомлення з програмою “Кубики із складами”;

3. Відпрацювання навиків роботи з маніпулятором – мишею, зокрема перетягування об’єктів, використовуючи ліву кнопку “миші” (не відпускаючи її);

4. Розвиток логічного мислення, мовлення, пам’яті, уваги;

5. Збагачення словникового запасу новими прислів’ями;

6. Виховання інтересу до рідної мови.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

ІІ. Закріплення правил т/б при роботі з комп’ютером.

- Як треба заходити до кабінету інформатики?

- Чи можна торкатися руками роз’ємів сполучних кабелів, тильної сторони монітора?

- Чи можна водити пальцем по монітору?

- Чим можна показати об’єкт на моніторі?

- Хто дає дозвіл включати і виключати апаратуру?

- Чи можна працювати за комп’ютером в вологому одязі або з вологими руками. І т.д.

ІІІ. Перевірка домашнього завдання.

1. Перевірити, як діти вміють виконувати команду “клацання” лівою і правою кнопкою “миші”.

2. Зачитати розшифровані слова.

ІV. Актуалізація опорних знань учнів.

1. Інтелектуальна граматична гра “Дотепник”.

Завдання.

Ло, пед, ве, си – це склади.

Швидше слово з них склади! (Велосипед)

Варіанти.

Ли, кро, ко, ди - (крокодили)

Ро, ди, смо, на – (смородина)

Че, ки, ре, ви – (черевики)

Ман, са, дра, ла – (саламандра)

V. Повідомлення теми і завдань уроку.

Сьогодні ви дізнаєтесь про історію створення ЕОМ та їх види. Навчимося грати в гру “Кубики з складами”, використовуючи ліву кнопку “миші” для перенесення об’єкту. Ви ознайомитесь з новими прислів’ями.

VІ. Сприйняття та усвідомлення нового матеріалу.

1. Розповідь учителя про історію створення одної з перших в Європі ЕОМ.

2. Робота з підручником. с. 22

Сергій Олексійович Лебедєв ЕОМ, розроблена С.О.Лебєдєвим

 

Перша радянська цифрова ЕОМ – М1 Мала електронно-обчислювальна машина

- Хто ж створив першу ЕОМ? (Сергій Олексійович Лебєдев)

3. Робота в зошиті.

Намалювати ЕОМ, якою ви собі її уявляєте.

4.Фізхвилинка

VII. Робота з комп’ютером.

1. Відкриваємо програму “Сходинки”.

2. Вибираємо 1 – 2 клас.

3. Вибираємо свою тему.

4. Пояснення правил гри.


Поделиться с друзьями:

mylektsii.su - Мои Лекции - 2015-2024 год. (0.005 сек.)Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав Пожаловаться на материал